Depilacja woskiem

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej
Mezoterapia
24 października, 2019
Show all

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem - pasta woskowa bez tajemnic- zabieg krok po kroku

Depilacja woskiem - pasta woskowa bez tajemnic- zabieg krok po kroku

Obecnie są różne metody, które sprawiają, że możemy zachować gładką skórą na długi czas. Likwidowanie niepotrzebnego owłosienia to niezwykle powszechna praktyka. Wśród różnych sposobów ciągle niesłabnącym zainteresowaniem odznacza się depilacja woskowa. Ta od lat stosowana metoda pozwala usunąć włoski z różnych partii ciała na długi czas. Salony kosmetyczne proponują profesjonalne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w sklepach można kupić zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji w domu. Mimo tego, że taki zabieg jest dość bolesny, zdobył dużą popularność. Wszystko dzięki temu, że to prosty oraz szybki sposób na usunięcie niepotrzebnego owłosienia. A rezultaty utrzymują się do kilku tygodni.

Na czym polega depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, chociaż nie należy do przyjemnych, wyróżnia się jako prosty zabieg usuwania włosów. Jej działanie polega na tym, że na obszar ciała, z której mają być usunięte, aplikuje się wosk, za pomocą którego włosy są wyrywane. Trzeba wiedzieć, że wosk musi być zaledwie odrobinę rozgrzany do półpłynnej postaci, aby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakłada się paski materiału i pozostawia do momentu, aż wosk zastygnie. Dopiero potem materiał trzeba oderwać nagłym ruchem przeciwnie do kierunku wzrostu włosa. Za sprawą tego, że wosk wnika głęboko, włosy wyrywają się wraz z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się przeprowadzić samemu, polecane jest korzystanie z ofert salonów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka przeprowadza depilację woskiem profesjonalnie. Dzięki temu zabieg zajmuje mniej czasu i daje większą pewność poprawnego wykonania. Co więcej przy specjalistycznych zabiegach depilacji woskowej, kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim spowalniają odrost włosków. Miejscami, które można depilować przy użyciu wosku są nie tylko nogi i pachy, ale także wąsik, ramiona, ręce lub pachwiny i bikini głębokie.

W jaki sposób przygotować się na zabieg depilacji woskowej?

Do depilacji woskiem warto się przyszykować. Na parę dni przed zabiegiem warto zrobić sobie porządny peeling, który usunie martwy naskórek. Nie wolno jednak opalać się ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, jakie mogłyby uwrażliwić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie natłuszczać się balsamami i kremami, ponieważ mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Również długość włosków podczas zabiegu ma znaczenie. Jeśli będą zbyt krótkie, okażą się trudne do usunięcia. Z kolei zbyt długie mogą sprawiać większy dyskomfort w czasie usuwania. Decydując się na depilację woskiem warto zaczekać, aż włoski osiągną długość około pół centymetra. Wówczas łatwo wlepią się w wosk, a depilacja przyniesie oczekiwane rezultaty.

Przed zabiegiem depilacji należy porządnie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskowej nie należy stosować w przypadku świeżych blizn, skaleczeń czy rozszerzonych naczynek włosowatych. Wszelkie pieprzyki i brodawki muszą być zgłoszone, aby podczas depilacji ich nie uszkodzić. Warto także zorientować się, które choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszelkie informacje dotyczące przeciwwskazań powinny być udostępnione przez kosmetologa.

Warto także ocenić ilość czasu, jaką skóra z reguły potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskowej może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Z tego powodu lepiej nie korzystać z zabiegu na dzień przed ważnym wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskowej?

Po depilacji szczególnie istotne jest łagodzenie podrażnień i zaczerwienienia. W tym celu należy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskowej sprawdzają się produkty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które mają działanie kojące podrażnienia. Inne stosowane kosmetyki najlepiej gdyby były dedykowane dla skóry wrażliwej.

By nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, lepiej nie używać dezodorantów, kosmetyków perfumowanych albo zawierających alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Wysoka temperatura również może przynieść negatywny wpływ na kondycje skóry po zabiegu depilacji woskowej. Dlatego na parę dni lepiej unikać jacuzzi, łaźni parowej lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Główną zaletą depilacji woskowej jest to, że wyrwane włosy nie odrastają przed kolejne 3-5 tygodni. Systematyczne wizyty w gabinecie kosmetycznym oraz częste usuwanie włosów je osłabia, przez co ich usuwanie jest jeszcze prostsze i jeszcze bardziej komfortowe. Dodatkowo delikatniejsze i cieńsze włosy są mniej widoczne. Choć depilacja woskowa nie należy do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od pozostałych metod nie wywołuje pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskowa daje trwały efekt, z uwagi na to, że włosy usuwane są łącznie z cebulkami. Na dodatek można ją stosować na niemal każdej części ciała. A efekt wygładzonej skóry uzyskiwany jest od razu po zabiegu. Co więcej depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele salonów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, wykona zabieg poprawnie i starannie. Przede wszystkim depilacja jest również bezpieczna.

Depilacja Toruń cennik

Komentarze są wyłączone.