Mezoterapia

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG- skuteczne modelowanie sylwetki
25 września, 2019
Depilacja woskiem - pasta woskowa bez tajemnic- zabieg krok po kroku
Depilacja woskiem
24 października, 2019
Show all

Mezoterapia

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Zadbane, lśniące i gęste włosy oraz jędrna skóra są naszą wizytówką, dla większości z nas pielęgnacja jest priorytetowym elementem naszego wyglądu. Włosy jak i skóra często rzucają się w oczy, ponieważ są prawie bez przerwy na widoku i są faktycznym odzwierciedleniem stanu zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są współcześnie oblegane, nieustannie mamy kłopot żeby zapisać się na dogodny termin, a kolejki są niesłychanie długie. Jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale również robią to lekarze specjaliści. Niezaprzeczalny jest fakt, że odżywianie musi być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale przede wszystkim od wewnątrz, co bez wątpienia przyniesie najlepsze efekty. Jedną z skuteczniejszych metod polepszenia stanu skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa nie jest zabiegiem popularnym, ale warto się z nim zapoznać, jeśli problem nadmiernego wypadania włosów czy zniszczonej skóry nas dotyczy. Wyjątkowość tego zabiegu leży w docieraniu odpowiednich substancji w głąb skóry, wykorzystywane przy każdym rodzaju problemów skórnych i jest zalecane zarówno płci męskiej jak i płci damskiej.

Wracając do skóry twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo efektowna i w zasadzie to właśnie ta część skóry jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra twarzy jest bardzo delikatna i dlatego też szybko się niszczy. Wprowadzane substancje redukują zmarszczki. Terapię można zastosować pod oczy, w miejscu tak zwanych ,,worków”, która je w dużym stopniu zmniejsza lub całkiem niweluje. Mezoterapia twarzy służy przede wszystkim bio-rewitalizacji i polega na pobudzania kolagenu i elastyny. Jakiś czas po terapii cera niestety nie jest zachęcająca i zdrowo, pokazują się chwilowe zaczerwienienia i zasinienia; warto ten czas przeczekać, aby móc ujrzeć niezwykłe efekty polepszenia się kondycji skóry.

Wyróżniamy dwie metody w wstrzykiwaniu poszczególnych substancji: przy wykorzystaniu specjalnego pistoletu lub ręcznie przy wykorzystaniu strzykawki i igły. Jest to zabieg niechirurgiczny, a jedynie wprowadzanie minimalnych ilości specjalnych substancji, które zawierają w składzie, takie elementy jak kwas hialuronowy, witaminy, peptydy, aminokwasy. Są one dostarczane na głębokość 1-2 mm, prosto w miejsca z dolegliwościami. Zabieg mimo wstrzykiwania jest całkiem bezbolesny i łagodny. Celem mezoterapii jest przywrócenie krążenia skóry. Jak sama nazwa wskazuje jest to terapia, czyli ciąg zabiegów, powinno się więc powtórzyć go kilka razy. Jaka jest najlepsza ilość i częstotliwość wykonywania zabiegów? Wszystko to jest zależne początkowego stanu skóry, rodzaju dolegliwości, specyfiku jaki stosujemy oraz indywidualnych potrzeb.Na początku zazwyczaj jest to seria od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, następnie dla podtrzymania efektów przeprowadza się je co 2-4 miesiące. Taka seria daje o wiele większe i bardziej długotrwałe efekty, niż pojedynczy zabieg. Czego dokładnie możemy spodziewać się po mezoterapii twarzy? Przede wszystkim jędrność i nawilżenie oraz redukcja zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się stosunkowo długo. Terapia ta nie tylko niweluje wcześniej powstałe schorzenia, ale również zatrzymuje powstawanie nowych, dzięki produkcji włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich porost jest bardzo złożonym procesem, na który składają się trzy części. Zdarza się sytuacje, gdy porost włosów zostaje wstrzymany. Taki stan rzeczy nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosów. Pojawia się również pytanie, kiedy wypadanie jest pod kontrolą, a kiedy należy zacząć się interesować czy nie jest to nadmierne wypadanie? Nie ma na to prostej. Teoretycznie utrata mniej niż 100 włosów dziennie jest sprawą zwykłą, w takim wypadku kuracje stanu włosów, powinno się rozpocząć powyżej tej liczby włosów, co jest już raczej widoczne. Jak leczyć to problem? Metodyki leczenie jest wiele, od preparatów do smarowania skóry głowy po kurację laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest najpopularniejsza, co może świadczyć o jej skuteczności w tym zakresie leczenia. Wykonanie tego rodzaju terapii przy łysieniu pomaga przywrócić krążenie, i tym samym pobudzić porost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wydaje się bardzo złożony, co w praktyce okazuje się nieprawdą. Pierwszym zadaniem jest dokładne oczyszczenie skóry oraz nałożenie preparatu znieczulającego zależnie czy osoba, o to prosi. Następnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same kłucia mogą być minimalnie wyczuwalne, jednak pacjenci nie uważają, że jest to zabieg dotkliwy. Po przeprowadzonym zabiegu mezoterapii zaleca się nie korzystać z kąpieli parowych, unikać opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Dokładniejsze informacje przedstawia osoba wykonująca zabieg na poprzedzającej zabieg konsultacji, tak aby całościowy przebieg kuracji był bezpieczny.

Komentarze są wyłączone.