Nowoczesna kosmetologia medyczna

Depilacja laserowa rodzaje i metody depilacji - Gabinet kosmetyki laserowej Toruń
Rodzaje depilacji laserowej
25 września, 2019
Show all

Nowoczesna kosmetologia medyczna

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Obecnie praktycznie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny udostępnia całą paletę innowacyjnych zabiegów, które nie tylko troszczą się o skórę, ale również formują sylwetkę, eliminują cellulit, tłuszcz niechciane owłosienie oraz rozpowszechniają medycynę anti-aging. Wszystkie te elementy są możliwe dzięki postępowi technologii, które dają co raz to nowsze oraz efektywniejsze rozwiązania przeciw starzeniu się, nadwadze czy problemom skóry. Ponadto, najnowsze metody powodują, że zabiegi są mniej inwazyjne, co sprawia, że nie obciążają już sprawności pacjentów, a dają niesamowite rezultaty. Znaczna część salonów kosmetycznych cieszy się dobrymi opiniami na temat świadczonych usług, płynącymi z zabiegów wysokiej jakości.

W NOWOCZESNYCH GABINETACH KOSMETYCZNYCH

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Pośród nowoczesnych zabiegów musiały powstać takie rozwiązania, które mają za zadanie oczyszczenie i odświeżenie skóry. Wypielęgnowana skóra jest znacznie bardziej podatna na wpływ innych zabiegów kosmetycznych, a do tego jest znacznie bardziej promienna i estetyczna. Likwidowanie niedoskonałości, zaskórników, łoju i martwego naskórka korzystnie oddziałuje na jej wygląd i zdrowie. Najczęściej stosowane w tym celu w gabinetach kosmetycznych zabiegi, mają za zadanie otwarcie porów oraz pozbycie się z nich zanieczyszczeń. Najprostsza metoda polega na pracy kosmetyczki, która ręcznie wyciąga zanieczyszczenia z uprzednio otwartych porów poprzez nacisk na skórę. Możliwe jest również oczyszczanie chemiczne, które zastosowuje kwasy w odpowiednich stężeniach. Pozostałe metody z reguły angażują pracę specjalistycznych maszyn. Przykładowo maszyna do zabiegu mikrodermabrazji zeskrobuje warstwy starego naskórka i wciąga je do wewnątrz. Jedną z najnowocześniejszych metod w tym zakresie jest peeling kawitacyjny, wykorzystujący energię ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najbardziej znanym zabiegiem mocno naprawczym jest mezoterapia igłowa. To za jej sprawą dawane są skórze wartości regenerujące i odżywcze, które stymulują organizm do uruchamiania procesów naprawczych oraz do produkcji elastyny i kolagenu. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu gotowych koktajli z aminokwasów, kwasu hialuronowego, wyciągów z roślin i witamin, które mają szczególny, dodatni wpływ na stan skóry. Tego rodzaju zabiegi nadają skórze elastycznośc i jędrność oraz powstrzymują proces starzenia.

Do zabiegów regenerujących można wykorzystać również substancję nazywaną osoczem bogatopłytkowym. Uzyskuje się ono bezpośrednio z krwi pacjenta i ma nieporównywalny wpływ na samodzielną regenerację skóry. Komórki macierzyste ulepszają wygląd skóry, jej gęstość i elastyczność, a także wygładzają zmarszczki. W ten sposób odtwarzane są zepsute komórki, wzrasta produkcja kolagenu, a także rozwój naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi modelowania sylwetki szczególnie przyciągają tych, którzy chcą pozbyć się niepotrzebnego tłuszczu, w głównej mierze z obszarów, które są niepodatne na ćwiczenia oraz opracowane diety. Współczesna technologia pozwoliła stworzyć metody, które sprawiają, że tkanki tłuszczowe zostają rozbite, zmieniają stan na płynny, ze względu na co o wiele prościej jest je odessać lub przetransportować do wątroby, a stamtąd zazwyczaj wydalane są za pomocą naturalnych procesów metabolizmu. Tego rodzaju zabiegi zwykle mają też inne dobre efekty, na przykład: stymulują produkcję kolagenu lub wspomagają wydalanie toksyn. Najczęściej w taki sposób można także pozbyć się cellulitu, zmniejszyć zmarszczki, blizny czy rozstępy.

Istnieje kilka innowacyjnych metod formowania sylwetki oraz wspierających odchudzanie. Zalicza się do nich np. endermologia, która za pomocą specjalistycznie stworzonych rolek rozmasowuje ciało i tym samym rozbija strukturę tłuszczu. Inny sposób, czyli kriolipoliza działa na zasadzie zamrażania i niszczenia tkanki tłuszczowej w temperaturze nie mniejszej niż -10°C. Z kolei kawitacja ultradźwiękowa bazuje na energii ultradźwięków. Istnieją również techniki wykorzystujące laser lub iniekcję. Zwykle te metody są mało inwazyjne i dają zauważalne rezultaty: możliwe jest zlikwidowanie do 40% tkanki tłuszczowej, jednak nie mogą one zastępować aktywności fizycznej oraz właściwej diety, a zaledwie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Chociaż lasery są w kosmetologii stosowane od dawna, wciąż odnajdują co raz to nowocześniejsze oraz efektywniejsze zastosowania, dzięki postępowi oraz bezpieczniejszemu działaniu. Gabinety kosmetyczne oferują innowacyjne zabiegi laserowe, które działają na odmienne obszary ciała oraz tak samo odmienne problemy. Najpopularniejsza jest depilacja laserowa, która eliminuje nadmierne owłosienie z praktycznie każdego miejsca na ciele na długo. Zabiegi laserowe likwidują również problemy skórne: usuwają trądzik, niszcząc bakterie odpowiedzialne za stany zapalne lub usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na skupiska barwnika (melaniny) w tym samym miejscu. Pozostałe zabiegi laserowe umożliwiają zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych lub są doskonałym sposobem na odmłodzenie.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Stymulacja elastyny i kolagenu bezpośrednio oddziałuje na stan skóry i jednocześnie ją odmładza. Z tego względu wiele zabiegów dodatkowo oddziałuje na zwalnianie starzenia się skóry. Istnieją jednak zabiegi, które pierwszorzędnie odmładzają skórę, mogą to być mezoterapia, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym lub liftingi. Nowoczesne metody liftingujące, wykorzystują nowatorskie technologie i sposoby, dzięki którym nie zawsze wiążą się one z inwazyjnymi zabiegami operacyjnymi. Dla przykładu liftingi HIFU – skutkujące dzięki ultradźwiękom lub przy użyciu nici liftingujących – wprowadzanych w warstwy skóry, aby unosiły oraz utrzymywały odpowiednie partie skóry.

Komentarze są wyłączone.