Rodzaje depilacji laserowej

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.
Nowoczesna kosmetologia medyczna
25 września, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG- skuteczne modelowanie sylwetki
25 września, 2019
Show all

Rodzaje depilacji laserowej

Depilacja laserowa rodzaje i metody depilacji - Gabinet kosmetyki laserowej Toruń

Depilacja laserowa rodzaje i metody depilacji - Gabinet kosmetyki laserowej Toruń

Współcześnie gładkie ciało bez zbędnego owłosienia jest marzeniem, które pragnie osiągnąć wiele osób. Z tego względu, dostępne są różne sposoby eliminowania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, jakimi powinna odznaczać się depilacja porządnej klasy są trwałość, aby włosy nie wyrastały ponownie zbyt szybko i skuteczność, aby metoda eliminowała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowszym i aktualnie najbardziej skutecznym sposobem jest depilacja laserowa, która daje długotrwałe rezultaty. Wszystko zawdzięczają ciągle rozwijającym się technologiom i sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim zalecana w przypadku osób, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te ciężko usuwa się innymi sposobami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych albo krostek. Depilację laserową zwykle trzeba ponawiać, jednak pełna seria zabiegów pozwoli pozbyć się włosów nawet na kilka lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest dostępne dzięki kilku metodom. Zadaniem każdej z nich jest zapewnienie długotrwałego efektu wygładzonej skóry. Od innych sposobów pozbywania się owłosienia, laserowe metody depilacji odróżnia to, że likwidują nie tylko samą konstrukcję włosa w jego ponad skórnej części, ale również niszczy cebulkę, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda polega na niszczeniu struktury włosa za pomocą energii cieplnej, której źródłem jest laser. Światło emitowane przez laser trafia do mieszka włosowego, gdzie jest absorbowane przez mieszczącą się w środku melaninę. To sprawia, że struktura włosa zostaje zniszczona, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tą metodą należy odnawiać, ponieważ laser naświetla tylko te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostu. Należy więc poczekać aż włosy, które znajdowały się w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Depilacje laserową można przeprowadzać najszybciej z przerwą kilku tygodni, czasem kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru ciała.

Uzyskanie trwałych efektów wymaga przeprowadzenia od 3 do 6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się zwykle przez kilka lat. Oznacza to absolutną trwałość i skuteczność zabiegu. Możliwe są też zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w roku. Ponadto ta metoda daje poczucie pewności i komfort, a także uwalnia od konieczności ciągłego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Minusem jest to, że może nie zadziałać w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się dzięki specjalnej maszynie, która przy użyciu cienkiej igły emituje niewielkie natężenie stałego prądu i tym sposobem uszkadza cebulkę włosa. Igła musi być jednak wbita w każdy mieszek włosowy, ponieważ ta metoda uszkadza włosy oddzielnie. Przeciętnie włos jest niszczony przez 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest długotrwałym zabiegiem. Zwykle zależy to od miejsca i ilości włosów, które mają być poddane zabiegowi. Ta metoda depilacji może powodować drobne uszkodzenia skóry, ale one powinny zaleczyć się w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najtrwalszych metod depilacji i najskuteczniejszych wśród innych technik. Dzięki niej, z niedużym poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z twarzy, pach i innych partii ciała. Tak samo jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, często zabieg elektrolizy trzeba powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, ze względu na niejednakowe tempo wzrastania włosów. Ponadto metoda sprawdza się na ciemnych i na jasnych włosach, ponieważ zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny we włosie, a daje zadowalające rezultaty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, jeśli chodzi o sposób działania, jednak różni się pod paroma względami. W głównej mierze urządzenie, za pomocą którego termoliza jest przeprowadzana emituje zmienny prąd o niskim natężeniu, a o dużej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, jaki uszkadza strukturę włosa do samego mieszka. Ponadto igła trafia do cebulki włosa na około 1-2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To oznacza, że termoliza o wiele bardziej pasuje do eliminowania włosów z dużych obszarów (na przykład z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta metoda depilacji również może pozostawić po sobie drobne uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które zazwyczaj znikają w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza usuwa jasne i ciemne owłosienie, a jej efektywność jest zbliżona do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, które usuną wszelkie włosy, zepsute cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co sprawia, że ta metoda jest niezwykle trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy termolizy i elektrolizy, ponieważ zastosowuje zarówno minimalne natężenie stałego prądu i połączenie prądu zmiennego i dużej częstotliwości. To daje tej metodzie wyższość nad innymi i ze względu na to jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. W ten sposób uszkodzone mieszki włosowe, nie odnawiają się, co oznacza, że włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest jednak zabiegiem długotrwałym, ze względu na co wykonuje się go w obrębie mniejszej powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi trzeba go powtarzać, ponieważ włosy da się poddać zabiegowi tylko w fazie wzrostu.

http://www.depilacja-torun.pl/

Komentarze są wyłączone.